Atölye Çalışması

Yöneten:
Beliz Kudat
Yeşim Cimcoz

Buluşma Tarihleri:
Ekim 2016 itibariyle her ayın son Cuma günü

Buluşma Saati:
10:00 - 16:00

Buluşma Yeri:
Her ay belirlenen bir mekanda, sonra İstanbul sokaklarında, insanlarında, ruhunda.

devamı...

Eskiyi Arayanlar İçin

Eski İstanbulu Yazıyorum çalışmalarının gittiğine üzülenler, keşke eskisi gibi kalsaydı diyenler, sadece amatör kalmayı isteyen, sadece içinden geldiği gibi yazmak isteyenler... sizi unutmadık! Biz ayrıca hala yılda en az iki defa İstanbul'un bir semtine gideceğiz. Hatta bazılarınızın çok istediği gibi bir hafta sonu gezisi bile düşünüyoruz. Bu gezilerimiz tam eski İstanbul'u Yazıyorum tadında olacak. Tek şartımız yazmanız. Katılım yine ücretsiz olacak, yeme içme sizden olacak. Yazılarınız yine yayınlanacak, yine beraber yazıp okuyacağız. Sadece yılda iki defa olacak. :) Buradan tarihler hakkında duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyin.

Anasayfa 2010-2016 Dönemleri Haydarpaşa Garı

 

Haydarpaşa'yı yazmak bir acele, bir telaş, biraz da hüzün taşıyor. Haydarpaşa'nın ne olacağı henüz belli değil. Rivayet çok ama kesin olan şudur ki, ‎103 yıl sonra....01 Şubat 2012 günü saat 23.30’da gardan son tren kalktı.

Tren, Gar dendiğinde ve bunun adı bir de Haydarpaşa olunca, akla ne çok anlatacak şey geliyor. Bu ikinci dönem istanbuluyaziyorum'larda öykü yazar olduk çoğunlukla. Hatırlatmak istiyorum tekrar...isterseniz öykü yazın ama isterseniz bir anı yazısı, bir kişisel anı yazısı, tarihi bir yazı ya da bir gezi yazısı da yazabilirsiniz. Hatta isterseniz 2 yazı gönderin...biri de öykü diğeri de başka olsun. Kolay geleni değil, zor yazacağınızı seçin, kendi sınırlarınızı zorlayın... Haydarpaşa kendini o kadar çok farklı konuya açıyor ki...hepimize çok keyifli bir çalışma diliyorum.

KATILIM BİLGİLERİ

Bu bir Yazı Çalışmasıdır. Çalışmalar ücretli olacaktır.Kişi başına 50TL’yi o gün gelmeden önce aşağıdaki banka hesabına yatırmanızı rica ediyorum. Bu ücret sizin yazınız hakkında alacağınız yorumları, yönlendirmeleri ve desteği bir anlamda da eğitimi kapsıyor. Herkesin yazısına yorum yazacağım, düzeltmelerde yardımcı olacağım ve yol göstereceğim. O gün içecekleriniz ve yiyecekleriniz tamamen size ait olacaktır. Sadece yazı çalışmasına katılacak kişilerin gelmesini rica ediyorum. Yazmayacak olup, sadece gezmek için gelmemenizi rica ediyorum. Ayrıca o gün çalışmaya katılmamış, ödeme yapmamış olan kişilerin yazılarını burada yayınlamam, aksini yapmış olanlara haksızlık olacaktır. Bu konuda sizin de hasasiyetinizi rica ediyorum. Teşekkür ederim

27 Mart Salı 2012'de buluşuyoruz.

Saat 10’da Haydarpaşa Garı'nın önünde buluşuyoruz

Önce lokantada oturup yazacaklarımızı konuşuyoruz
Sonra Tren'e biniyoruz...gidiyor ve sonra gar'a dönüyoruz.
Lokantada oturup yemek yiyoruz ...yazacaklarımızı konuşuyoruz.Fikirlerimizi paylaşıyoruz. Genel olarak yazılara yön vermek adına konuşuluyor. 
Sonra herkes evine dönüyor ve yazılarını tamamlıyor.

Süreyi bilmiyorum...bilmek istemiyorum. Sadece gidelim, havasını soluyalım diyorum.. zaman bizi yönlendirsin bu sefer.

Yazıların tamamlanması, düzeltilip yeniden yazılması ve son haline gelmesi için 2 ay süreniz olacaktır. İlk taslaklar en geç 27 Nisan Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine gönderilmeli veya www.yazarlikkursu.com sitesindeki foruma eklenmelidir.

Banka Bilgisi:

Hamra Yeşim Cimcoz
T.GARANTİ BANKASI A.S. MODA ŞUBESİ
IBAN: TR96 0006 2000 7080 0006 6059 06
Gitmeden önce bakabileceğiniz bilgiler ve bağlantılar:

Çok kısa bir belgeselimsi film
Almanca bilen dostlara bir belgesel..Tren'le Türkiye. Bizlere de izlemek, resimlere bakmak kalıyor :)

Nereye bu gece vakti?
Güzel tren, garip tren?
Düdüğün pek acı geldi,
Hatıra neler getiren.
Çokmudur mendil sallamam;
Her yolcu az çok aşinam,
Haydi, yolun açık olsun;
Geçtiğin köprüler sağlam,
Tüneller aydınlık olsun.

Cahit Sıtkı Taranca

 


 

 

Başlık Süzgeci     # Görüntüle 
# Öğe Başlığı İzlenimler
1 Berna Kuleli 2337
2 Füsun Altuğ 2386
3 Nurten Yurt 1992
4 Funda Tarakçıoğlu 2133
5 Nur Özmel Akın 2324
6 Füsun Çetinel 9368
7 Işıl Akçil Ertunç 2033
 

Son Ekleneler...