Atölye Çalışması

Yöneten:
Beliz Kudat
Yeşim Cimcoz

Buluşma Tarihleri:
Ekim 2016 itibariyle her ayın son Cuma günü

Buluşma Saati:
10:00 - 16:00

Buluşma Yeri:
Her ay belirlenen bir mekanda, sonra İstanbul sokaklarında, insanlarında, ruhunda.

devamı...

Eskiyi Arayanlar İçin

Eski İstanbulu Yazıyorum çalışmalarının gittiğine üzülenler, keşke eskisi gibi kalsaydı diyenler, sadece amatör kalmayı isteyen, sadece içinden geldiği gibi yazmak isteyenler... sizi unutmadık! Biz ayrıca hala yılda en az iki defa İstanbul'un bir semtine gideceğiz. Hatta bazılarınızın çok istediği gibi bir hafta sonu gezisi bile düşünüyoruz. Bu gezilerimiz tam eski İstanbul'u Yazıyorum tadında olacak. Tek şartımız yazmanız. Katılım yine ücretsiz olacak, yeme içme sizden olacak. Yazılarınız yine yayınlanacak, yine beraber yazıp okuyacağız. Sadece yılda iki defa olacak. :) Buradan tarihler hakkında duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyin.

Anasayfa 2010-2016 Dönemleri Kuzguncuk İnci Sohtorik

 

 

En sevdiğim şeydir sokak aralarında dolaşmak. Yavaş yavaş evlere, camlara bakarak yürümek, fotoğraf çekmek, camlardan bakan kadınlarla göz göze gelmek, gülümsemek. Bugün de öyle yapmaya çalıştım.

Kuzguncuk, çocukken gittiğim akrabalarımın oturduğu bir yerdi, daha sonra ismi benim aklımda gizemli bir yer olarak kaldı. Anadolu yakasının sevdiğim ama çok gidemediğim yerlerinden biri.

En çok sevdiğim küçük, şirin esnaf dükkanlarının olması, herkesin birbirini tanıması, evden ana yola çıkana kadar çevreyle selamlaşıp yürüdüğü bir yer.

Sokakların birinden yavaş  yavaş  tepeye kadar çıktık, boğazın suları gözüküyor. İki katlı evler restore edilmiş ve bu manzaraya bakarak yükseliyor. Bütün eski evlerde bir yenilenme çalışması var gibi.

İnci Sohtorik - Kuzguncuk
14.01.2010

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Son Ekleneler...