Atölye Çalışması

Yöneten:
Beliz Kudat
Yeşim Cimcoz

Buluşma Tarihleri:
Ekim 2016 itibariyle her ayın son Cuma günü

Buluşma Saati:
10:00 - 16:00

Buluşma Yeri:
Her ay belirlenen bir mekanda, sonra İstanbul sokaklarında, insanlarında, ruhunda.

devamı...

Eskiyi Arayanlar İçin

Eski İstanbulu Yazıyorum çalışmalarının gittiğine üzülenler, keşke eskisi gibi kalsaydı diyenler, sadece amatör kalmayı isteyen, sadece içinden geldiği gibi yazmak isteyenler... sizi unutmadık! Biz ayrıca hala yılda en az iki defa İstanbul'un bir semtine gideceğiz. Hatta bazılarınızın çok istediği gibi bir hafta sonu gezisi bile düşünüyoruz. Bu gezilerimiz tam eski İstanbul'u Yazıyorum tadında olacak. Tek şartımız yazmanız. Katılım yine ücretsiz olacak, yeme içme sizden olacak. Yazılarınız yine yayınlanacak, yine beraber yazıp okuyacağız. Sadece yılda iki defa olacak. :) Buradan tarihler hakkında duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyin.

Anasayfa Böyle Başladı Herşey

 

Bir hayal kurdum...bundan çok yıl önce. Bir yazı evi istedim. Yazmayı seven, ilk defa yazmayı deneyen, birşeylerden kaçmak isteyen, tekrar dönmek isteyen, kendiyle tanışmak isteyen, kalemden kağıttan uzak duramayan, kitap kokularında, insanların yaşamlarında, başkalarının anılarında hayatı bulan herkesin evi olsun istedim. Benim gibi güzel bir yazıyı şarkı dinler gibi dinleyen, yazarken sadece o anın içine dalıp giden insanlarla birlikte yaratılan bir ev olsun istedim. Hep bir gün param olunca yaparım dedim... Sonra bir gün anladım ki hayaller parayla gerçekleşmiyormuş...insanlarla, isteklerle, tutkular ve sevgiyle oluyormuş... Tek olmak değil, çok olup öyle tek olmaya ulaşmaktan geliyormuş hayaller. Ben yazı evini kendim için istemiyorum sadece...onlar için de istiyorum..o demin anlattığım insanlar için de istiyorum. O zaman beraber onu yaratmamız, birlikte adımlarını atmamız ve taşları beraber yerleştirmemiz herşeyi daha gerçek yapacak..onu gördüm.

Artık bu evin ilk taşını bugün 14 Ocak 2010 Perşembe günü yerleştirdik. Kuzguncuk'ta hikayelerimizle, duygularımızla, gözyaşlarımız, kahkahalarımız ve yüreklerimizden çıkan sadece bizim penceremizden hayatı anlatan hikayelerimizle bu yolculuk başladı. Semt semt bu şehri dolaşacağız...bazen sayılarımız çoğalacak, bazen azalacak... ama bize her katılan ses yazı evimize bıraktığı hikaye ile bir taş daha ekleyecek. Biliyorum, çok kalmadan her köşesine burada seslerini duyduğunuz bu güzel insanların dokunduğu gerçek bir evimiz olacak. O güne kadar İstanbul her zaman ki gibi bize kollarını açacak, bizim yazı evimiz bu semtler, bu sokaklar ve kalbimizdeki hikayeler olacak... Sizi de yazı evimize bir taş koymaya bekliyoruz...

Bu yolun başında benimle duran, bugün hayatımın en güzel günlerinden birini bana yaşatan tüm yazar dostlarıma teşekkür ediyorum...  Yeşim
Şubat 2010


OCAK 2010'da BAŞLADIĞIMIZ YER

Dört sene boyunca her ay bir semtte buluştuk. Bizler, İstanbul'u seven, onu paylaşmanın keyfini yaşamak isteyen ve yazmayı ve yazıyı da paylaşmayı seven kişilerdik.


Yazılarımızda edebi değerler aramadık, birbirimizle yarışlara girmedik, çok iyi yazanları da çok iyi yazmayanları da aramıza aldık. Beraber yazdık, birbirimize yüksek sesle okuduk, alkışladık, alkışlandık ve sonra yazılarımızı tüm dünya ile paylaşma cesaretini bu sitenin sayfalarında gösterdik.

Bu sitede 4 yıllık bir çalışma var. Bazı yazarlarımız her semtte vardı, bazılarının hayatlarında değişim oldu devam edemediler, bazıları geldi, geçti...ama her biri bize bir iz bıraktı. Bu izleri sizlerle paylaşmaktan keyif duyuyoruz. Çayınızı, kahvenizi alın, geçin ekranın başına ve bizimle bir İstanbul yolculuğuna çıkın!

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Son Ekleneler...