Atölye Çalışması

Yöneten:
Beliz Kudat
Yeşim Cimcoz

Buluşma Tarihleri:
Ekim 2016 itibariyle her ayın son Cuma günü

Buluşma Saati:
10:00 - 16:00

Buluşma Yeri:
Her ay belirlenen bir mekanda, sonra İstanbul sokaklarında, insanlarında, ruhunda.

devamı...

Eskiyi Arayanlar İçin

Eski İstanbulu Yazıyorum çalışmalarının gittiğine üzülenler, keşke eskisi gibi kalsaydı diyenler, sadece amatör kalmayı isteyen, sadece içinden geldiği gibi yazmak isteyenler... sizi unutmadık! Biz ayrıca hala yılda en az iki defa İstanbul'un bir semtine gideceğiz. Hatta bazılarınızın çok istediği gibi bir hafta sonu gezisi bile düşünüyoruz. Bu gezilerimiz tam eski İstanbul'u Yazıyorum tadında olacak. Tek şartımız yazmanız. Katılım yine ücretsiz olacak, yeme içme sizden olacak. Yazılarınız yine yayınlanacak, yine beraber yazıp okuyacağız. Sadece yılda iki defa olacak. :) Buradan tarihler hakkında duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyin.

Anasayfa 2010-2016 Dönemleri Son Haberler Hoşgeldiniz...

İstanbul'u Yazıyorum dört yıl yazdı. Başlama nedenimiz yazmak isteyenleri bir araya getirip, birlikte yazmaktı. Dört yıl boyunca semt semt gezdik, beraber yazdık. Amatör ruhumuzu kaleme kağıda akıttık. Yazdıkça çoğaldık, büyüdük, yazılarımız gelişti. Bir ev bulduk. Adını Yazı Evi koyduk. O bizi içine aldı, yazılarımız İstanbul'dan çıktı, öykülere, romanlara, şiire dönüştü. İstanbul'a bir süre hasret kaldı kalemimiz. Tam iki yıl ayrı düştük. 2016 Ekim ayında yeniden kavuşuyoruz İstanbulun sokaklarına. Büyüdük biraz. Hayallerimiz şekil değiştirdi. Şimdi yine amatör, yine heyecanlı, yine deneysel, yine kişisel yazılarımız. Sadece bir atölye hediye etti Yazı Evi bize. Adını henüz koymadık, bize kendini fısıldasın diye bekliyoruz. İstanbul'u Yazıyorum bir dergi kadar güçlü olsun istiyoruz. Yazılarımız ruhumuzla bilgimizi, tecrübemize katsın istiyoruz. Gerçek İstanbul yazıları, gerçek Gezi Yazıları yazmak için geldik bu defa İstanbul'a. Her ay bir gün yine buluşacağız. Belki bir semtte, belki İstanbul'a özel bir yerde, bir insanda, bir yaşam biçiminde, bir sofrada, bir vapurda, kim bilir nerede bulacağız kendimizi. Yazı Evinde doğan atölyemizi İstanbul sokaklarına taşıyoruz. Hem öğreniyor, hem yazıyor, hem geziyor hem de olgunlaşmış sağlam yazılarla çıkmayı hedefliyoruz. Her zaman olduğu gibi sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz.

* * *

 

 

Yorumlar  

 
-1 #2 yeso 10-07-2012 21:25
Sevgili Kuzey,
Sizden de yazılar bekleriz. İstanbul'u Yaşıyorum bölümü sizler için. Yaşadıklarınızı siz de yazın. Biz de okuyalım :)
Sevgiler
Yeşim
Alıntı
 
 
+3 #1 kuzey 10-07-2012 08:39
İstanbulu bu kadar güzel yorumlayan arkaşları canı gönülden tebik ediyorum.İstanbul aşığı olmadan bu güzel yorumlar yapılamzdı elinize yüreklerinize sağlık sevgi saygılarımı sunarım.Kuzey :-)
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Son Ekleneler...