Atölye Çalışması

Yöneten:
Beliz Kudat
Yeşim Cimcoz

Buluşma Tarihleri:
Ekim 2016 itibariyle her ayın son Cuma günü

Buluşma Saati:
10:00 - 16:00

Buluşma Yeri:
Her ay belirlenen bir mekanda, sonra İstanbul sokaklarında, insanlarında, ruhunda.

devamı...

Eskiyi Arayanlar İçin

Eski İstanbulu Yazıyorum çalışmalarının gittiğine üzülenler, keşke eskisi gibi kalsaydı diyenler, sadece amatör kalmayı isteyen, sadece içinden geldiği gibi yazmak isteyenler... sizi unutmadık! Biz ayrıca hala yılda en az iki defa İstanbul'un bir semtine gideceğiz. Hatta bazılarınızın çok istediği gibi bir hafta sonu gezisi bile düşünüyoruz. Bu gezilerimiz tam eski İstanbul'u Yazıyorum tadında olacak. Tek şartımız yazmanız. Katılım yine ücretsiz olacak, yeme içme sizden olacak. Yazılarınız yine yayınlanacak, yine beraber yazıp okuyacağız. Sadece yılda iki defa olacak. :) Buradan tarihler hakkında duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyin.

Anasayfa 2010-2016 Dönemleri Funda Tarakçıoğlu Resim Atölyesine Ziyaret Yeşim Cimcoz

Huzur

Horoz Akdeniz'de bir yaz sabahı, beyaza boyanmış badanalı duvarlar, güneşte kurumaya bırakılmış temiz çamaşırlar.  Acelesiz, huzurlu bir gün.  Erkekler tavla oynayacak, kadınlar yemek yapacak, çocuk büyütecek, temizlik yapıp, dedikoduya oturacak.  Yemek bol, deniz engin, herşey mavi yeşil olacak, hava ise serin.  Öğleden sonra uykuya yatılacak, derin, bol rüyalı, endişesiz, kaygısız uykulara... Akşam şarap olacak, çamaşır kuruyacak. Bir kadın kalabalığın arasından kocasının yıllardır unuttuğu bir bakışını yakalayacak.  Yaşam güzel olacak.

Kedi sonbahar. Doyumlu, tatmin, güvende karnı tok olacak.  Yemek hep olacak.  Balıkçılar kış için balık tutmuş, kadınlar kışa hazırlık onları kurutacak.  Yapraklar dökülecek, ağaçlar değişecek.  Bir kadın oturup bir adamın yolunu bekleyecek.  Okullar açılacak, insanların işleri olacak.

Kuş mevsimsiz. Kanatları kapanmış, başını çevirmiş güvende uyuklayacak.  Kadın akacak, saçlarını rüzgar savuracak, bluzü uçuşacak.  Kadın yaz, kış, sonbahar, ilkbahar olacak. Boynunun kıvrımlarında erkekler kaybolacak, eteklerinde çocuklar, hayvanlar sığınacak.  Tüm karelere kadın akacak, koruyacak, kışkırtacak, tutacak... Kadın gece...Afrika...orkide...bir dünyadan öbürüne geçen, kafeslerin boşluklarından akan, fark edilmeden fark edilen olacak.  Kadınla herşey huzur olacak.

Yeşim Cimcoz
Atölyeden Aralık 2010

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Son Ekleneler...