Atölye Çalışması

Yöneten:
Beliz Kudat
Yeşim Cimcoz

Buluşma Tarihleri:
Ekim 2016 itibariyle her ayın son Cuma günü

Buluşma Saati:
10:00 - 16:00

Buluşma Yeri:
Her ay belirlenen bir mekanda, sonra İstanbul sokaklarında, insanlarında, ruhunda.

devamı...

Eskiyi Arayanlar İçin

Eski İstanbulu Yazıyorum çalışmalarının gittiğine üzülenler, keşke eskisi gibi kalsaydı diyenler, sadece amatör kalmayı isteyen, sadece içinden geldiği gibi yazmak isteyenler... sizi unutmadık! Biz ayrıca hala yılda en az iki defa İstanbul'un bir semtine gideceğiz. Hatta bazılarınızın çok istediği gibi bir hafta sonu gezisi bile düşünüyoruz. Bu gezilerimiz tam eski İstanbul'u Yazıyorum tadında olacak. Tek şartımız yazmanız. Katılım yine ücretsiz olacak, yeme içme sizden olacak. Yazılarınız yine yayınlanacak, yine beraber yazıp okuyacağız. Sadece yılda iki defa olacak. :) Buradan tarihler hakkında duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyin.

Anasayfa 2010-2016 Dönemleri Funda Tarakçıoğlu Resim Atölyesine Ziyaret Nuriye Gelgör

İSTANBUL’UN HALLERİ

İstanbul’un en hareketli semtinde yaşayan Esin,bu semtte açtığı resim atölyesinde, zamanında yeteneklerini su yüzüne çıkaramamış resim severlere ders vermektedir. İstanbul hızlı, hayhuyu bol bir şehir. Çoğu zaman insanın ruhuyla ters yönde akar. Esin de içinde akan nehri tablolara akıtır.

Hayali; küçük bir köyde sabahları  horoz sesiyle uyanmak, gün ortasında gölde balık tutmak, Haşmet’in mırıltısını dinlemek, çamaşırlarını güne güneşe sermek, uzun yürüyüşler yapmak, hayatı yavaşlatmak, olabildiğince doğal yaşamaktı. Tuvali doğaya çıkarmak, doğayı tuvaline  yansıtmak. Horozun renklerinden ,estetik görünümünden ilham almak.  Renkleri paletinde karıştırırken yenilenen, dinginleşen özü de aktarmak, yansıtmak.

Yalın bir hayat sadece hayali, hepsi bu. Sükunet, iç sesi, renkler… Bütünleşmek, kendine gitmek… En kestirme, renkli, sahici yol bu…  Esin bu yola varmak için, İstanbul’un en elit ve gözde  semtinde birikimlerini aktarırken öğrencilerine  belki de taşlarını döşemektedir hayaline giden yolun…

Nuriye Gelgör
Atölyeden Aralık 2010

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Son Ekleneler...