Atölye Çalışması

Yöneten:
Beliz Kudat
Yeşim Cimcoz

Buluşma Tarihleri:
Ekim 2016 itibariyle her ayın son Cuma günü

Buluşma Saati:
10:00 - 16:00

Buluşma Yeri:
Her ay belirlenen bir mekanda, sonra İstanbul sokaklarında, insanlarında, ruhunda.

devamı...

Eskiyi Arayanlar İçin

Eski İstanbulu Yazıyorum çalışmalarının gittiğine üzülenler, keşke eskisi gibi kalsaydı diyenler, sadece amatör kalmayı isteyen, sadece içinden geldiği gibi yazmak isteyenler... sizi unutmadık! Biz ayrıca hala yılda en az iki defa İstanbul'un bir semtine gideceğiz. Hatta bazılarınızın çok istediği gibi bir hafta sonu gezisi bile düşünüyoruz. Bu gezilerimiz tam eski İstanbul'u Yazıyorum tadında olacak. Tek şartımız yazmanız. Katılım yine ücretsiz olacak, yeme içme sizden olacak. Yazılarınız yine yayınlanacak, yine beraber yazıp okuyacağız. Sadece yılda iki defa olacak. :) Buradan tarihler hakkında duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyin.

Anasayfa 2010-2016 Dönemleri Funda Tarakçıoğlu Resim Atölyesine Ziyaret Funda Tarakçıoğlu

BİR ATÖLYE YAZISI

Bugün atölyeme ‘İstanbul’u yazıyorum’ yazı grubundan bazı arkadaşlar gelecekler...onları ben davet ettim...Bu bir yeniyıl kutlaması olacaktı ve o gün vakti olan arkadaşlar gelir diye düşünmüştüm.Arkadaşlarıma sıcak şarap,çay,kanepeler,kaşar-simit hazırladım,atölyeyi biraz toparladım...ve beklemeye başladım....Herzaman olduğu gibi herkesten önce Haşmet geldi.Bence kapıya yakın biryere sotalanıp,atölyenin ışığının yanmasını bekliyor...Geldi,mutad şekilde kuru mamasını yedi,suyunu içti ve kendince en uygun uyku köşesini aramaya başladı.Aslında etrafı derli toplu görünce bir fevkaladelik olduğunu o da anladı ve benimle birlikte beklemeye başladı...

Kızlar ikili,üçlü gruplar halinde gelip te herkes tamamlanınca,önce kahve keyfi yaptık...derken Yeşim herkesin fikrini alıp hakkında yazı yazılacak tablomu belirledi...Füsun seçilen  tabloya pek bayılmasa da itiraz etmedi.Aslında haklıydı,çünkü bu tablo 3-4 yıldır onun  duvarında asılıydı ama yeni evinde yer bulamayınca geri vermişti.Hergün karşısında gördüğü şeye,yeni ve inceleyici bir gözle bakması gerekecekti.

Herzamanki gibietnik müzik cd lerimden seçip koydum....bence seçtiğim fado,yazı günümüze çok uygundu...Özlem bu işe bayıldı ve hemen yazmaya koyuldu...derken diğer arkadaşlar da yazmaya başladılar...Bense ,onlar benim tablomu yazarken,ben de onları yazmak istedim.Onların hayallerini,düşlerini,sevgilerini,korkularını,üzüntülerini paylaşmak istedim.Fonda yanık fadolar,hevesle yazan arkadaşlar,Nilgün’ün kısırı,sıcak şarap,huzurla uyuyan atölye kedimiz Haşmet...Hayat güzel be kızlar...ellerinize,dimağınıza sağlık...iyiki varsınız...İyiki varsın Yeşim.Aynı duyguları,zevkleri paylaşabildiğim  arkadaşlarım olduğu için çok şanslıyım...gelsin 2011...bekliyoruz...bakalım ne ciciler var bizler için?

Funda Tarakçıoğlu
Atölyeden Aralık 2010

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Son Ekleneler...